Turniej Cider Cup edycja zimowa 2015

11 stycznia na hali MOSIR odbył się turniej Cider Cup 2015, pod patronatem burmistrza miasta Radzionków. Już na parę dni przed, temperatura sięgała zenitu, bowiem znana wszystkim była lista uczestników tegorocznych zawodów, a były to zespoły: GKS Katowice, Gwarek Zabrze, Sparta Zabrze, KS Piekary, Polonia Bytom, Ruch Chorzów SA. Nasza klub wystawił dwie drużyny, jedna złożona z zawodników na co dzień trenujących w grupach starszych oraz drugi skład złożony z naszego 2004 rocznika.

Po losowaniu znaleźliśmy się w grupie B, w której zagrały również drużyny GKSu, Ruchu Chorzów i Sparty Zabrze.
Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne zadanie. Za cel postawiliśmy sobie walkę na całego i nieustępliwość. Opłaciło się. W pierwszym spotkaniu, ulegliśmy nieznacznie drużynie z Zabrza, choć z przebiegu całego spotkania wydawać by się mogło, że przegraliśmy zasłużenie. Drugi mecz zagraliśmy z Ruchem SA. To spotkanie stało na wysokim poziomie, mocno przycisnęliśmy, starając się grać wysoko na połowie naszego przeciwnika, choć bramkę zdobyliśmy po kontrataku. Nie udało się dowieźć przewagi do końca, po drodze straciliśmy dwie "głupie" bramki i przegraliśmy ostatecznie 1:2. Czuliśmy jednak, że jesteśmy coraz to bliżej osiągnięcia dobrego wyniku. Udało się! W trzecim spotkaniu w zamieszaniu pod polem karnym GKS Katowice, celnym kopnięciem popisał się nasz zawodnik a piłka zatrzepotała w siatce. Wygraliśmy 1:0, a dzięki tej bramce i 3 punktom za to spotkanie zdobyliśmy 2 miejsce w grupie i awansowaliśmy do pół finału.

W grupie A klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
1. Ruch Radzionków I
2. Gwarek Zabrze
3. Polonia Bytom
4. KS Piekary

W spotkaniu o 7 miejsce pomiędzy KS Piekary, a Ruchem Chorzów SA o wyniku zadecydowały rzuty karne, w których lepszy okazał się być zespół Klubu Sportowego z Piekar.

Mecz o 5 miejsce również zakończył się serią "jedenastek", a w nich Polonia z Bytomia wygrała z GKS Katowice.

Ciekawie zapowiadał się pierwszy półfinałowy mecz. Na przeciwko nam stanął pierwszy zespół Radzionkowskiej młodzieży. Przegraliśmy, mimo wielkich chęci. W meczu o 3 lokatę, lekko załamani i zmęczeni nie podjęliśmy już takiej walki jak we wcześniejszych spotkaniach i odnieśliśmy kolejną porażkę.

Cały turniej wygrał Ruch Radzionków I wygrywając w finale z zespołem Sparty Zabrze.
2 i 3 miejsca przypadły zespołom z Zabrza, kolejno Sparta i Gwarek.
Nasz zespół w składzie, Kacper Chałubiec, Maciej Włodarczyk, Jakub Potoczny, Paweł Szulewa, Mikołaj Waniek, Miłosz Szeremeta, Dawid Biadacz, Szymon Wilczek, Wiktor Gońda, Szymon Cieślik i Oskar Wojtas uplasował się na 4 miejscu.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy być dumni z miejsca które zajęliśmy. Wyprzedzając w grupie takie zespoły jak GKS Katowice i Ruch Chorzów pokazaliśmy, że możemy grać nawet z kadrowo silniejszymi zespołami. Przed turniejem zastanawiałem się co będzie najlepsze dla chłopaków, czy próbować mimo wszystko rozgrywać piłkę, czy jednak pozwolić przeciwnikowi na rozgrywanie, a nas zmusić do biegania za nią. Po zawodach mogę z całą stanowczością powiedzieć, że chłopcy znakomicie spisali się walcząc jak nigdy dotąd. Oczywiście w naszej grze można było dostrzec wiele mankamentów, ale widać było, że dla tych młodych adeptów piłki nożnej, którzy trenują po 3-4 razy w tygodniu, zwycięstwo z GKS Katowice, czy zajęcie 4 miejsca było nagrodą za włożony trud i wysiłek.

Powiązana galeria: